Yaşlanma

 

Evinde Yaşlanma Nedir ?

Ulusal Ev Üreticileri Birliği'ne (NAHB) göre yaşlanma, yaş, gelir ya da yetenek seviyesine bakılmaksızın güvenli bir şekilde, bağımsız ve rahat bir şekilde evinde kalması demektir. Birinin olgunlaştığı yıl boyunca tanıdık bir ortamda yaşamanın keyfini ve tanıdık günlük ritüellerin ve tüm hayatımızı zenginleştiren özel etkinliklerden yararlanma yeteneği anlamına gelir. Bu, bir eve bir ömür boyu "ev" diyebileceğinin güvencesidir.

Yaşlıların Yaşam Kalitesini Sağlama

Yaş gücü ve becerisi olan insanlar, emeklilik yaşından daha önce olanlar için çok rahatsızlık ve mutsuzluk kaynağıdır. Yaş, aynı zamanda, özellikle huzurevleri gibi yeni ortamlara uyum sağlamaları ya da bakım verenlere veya yakınlarına bağımlı olmaları gerekiyorsa, insanları kendine çekmektedir.

Her ne kadar çoğu yaşla ilişkili değişiklikleri özür türleri olarak görmek istemezlerse de, yaşlıların zamanla geliştiği fiziksel problemler eşit derecede sakatlanabilir. Herkes farklı yaşlar, ancak iki yaygın değişiklik, işitme ve görme bozukluğunun yıllarca daha da kötüye gitmesidir. Yaşlılar, hatta Alzheimer Hastalığı gibi ciddi bir hastalık şeklinde ortaya çıkabilen hafıza kaybı yaşarlar. Kötü koordinasyon ile birlikte kas veya kemik gücü kaybı, aynı şekilde hareketlilik, çeviklik ve esneklikten ödün verebilir. Bu yavaş yavaş ilerleyen bozukluklar ve tıbbi koşullar, merdiven basamaklarında tırmanmak, araca binmek ya da banyoyu daha yorucu ve tehlikeli kullanmak gibi basit görevleri yapar.

Yalnızca Düşmeler, 65 yaşın üzerindeki kişilerin üçte birini tehlikeye attı. Hastaneye kaldırma ve yaralanma ile sonuçlanan sıklıkla benzer kazaları yaşamış insanlar benzer yaralanmalara daha yatkın olduğu tespit edildi. İki veya üç kat daha fazla düşebilirler. Bu tür kazalar, yaşlılar arasındaki yaralanmaların% 65'ini oluşturuyor.

Yardımsız dolaşmak çok daha zor ve sıradan ve günlük faaliyetler eskiden sağlık ve güvenlik riskleri haline geldi. Değişen finansal ortam, aynı şekilde aile bireylerini birbirinden ayırdı ve yerel kaynakların eksikliği yaşlıların yaşamlarını etkiledi ve yaşlanmaya karşı yeni bir hareket başlattı. Burada yaşlılar için yardımcı teknoloji geliyor.

Yardımcı Teknoloji Sağlama

Özürlüler ve yenilikçi teknoloji için merhamet, yardımcı teknoloji adı verilen şeyi doğurmak için bir araya geldi. Bu terim, engelli kişilerin görevleri kolay ve güvenli bir şekilde yerine getirebilmeleri için tasarlanmış herhangi bir ekipman veya hizmeti ifade eder.

Tanımı gereği, yardımcı teknoloji, gözlük ve işitme cihazı gibi sıradan öğeleri kapsar. Ancak bugün, çok daha akıllı, daha yüksek teknolojiye sahip araçlar pazara sunuluyor. Günlük hareket mücadelesi bulanlara yönelik yeni çözümler olan hareket kabini ve merdiven kaldırıcıları iyi örneklerdir. Teknolojik gelişme açısından klasik tekerlekli sandalye bile uzun bir yol kat etti.

Yardımcı teknoloji, fiziksel ve zihinsel engellere hitap eder ancak aynı zamanda yaşlıların ihtiyaçları da dikkate alınarak geliştirilir.  Gerçekten de yardımcı ekipman ve hizmet talebi yüksek ama neyse ki teknoloji gittikçe artan ihtiyaca cevap veriyor.

Yaşlılar ve onların ana vasileri, ev yenileme, erişilebilirlik ve evde tıbbi bakım ile ilgili hizmetlere ve ürünlere acil ihtiyaç duyuyorlar. Taşımacılık, yemek hazırlama, ikamet bakımı, yerinde eğitimde yaşlanma ve daha fazlası gibi sorunlar için daha iyi çözümler sağlanmalıdır.

Daha akıllı ve erişilebilir yardımcı teknoloji, yaşlıların yaşamlarını evlerinin rahatlığı ve gizliliği içinde yaşayabilmeleri için değiştirebilir - bağımsız ve güvenli. Sonuç olarak, yardımcı teknoloji zayıf olanları tekrar daha güçlü hissettirir. Daha kendine yeterli, dolgun ve tatmin edici bir hayat sürmeye devam edebilirler.

Bu nedenle BOSTANCI Sağlık, ürün ve hizmetlerini genişletmeyi ve iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Yaşlılara en akıllı yenilikleri ve en iyi hizmeti vermeyi taahhüt eden BOSTANCI Sağlık, daha yaşlıların en kaliteli yardımcı teknolojiye erişebilecekleri vizyonuyla geleceğe bakar.